Roundup Flex 480 to profesjonalny środek chwstobójczy, o wysokiej koncentracji glifosatu - 480 g/l (35,75%). Oferowany herbicyd jest środkiem dolistnym, który oprócz substancji aktywnej zawiera adiuwant, poprawiający skuteczność środka w zwalczaniu chwastów.

Oferowany środek w opakowaniu 5l w formie koncentratu, przeznaczony jest do sporządzania roztworu wodnego. Otrzymany preparat, rozprowadzany za pomocą opryskiwaczy polowych i ręcznych, stosowany jest nalistnie. Roundup Flex 480 skutecznie niszczy na polach uprawnych takie rośliny jak perz i inne chwasty jednoliścienne i dwuliścienne zarówno roczne jak i wieloletnie. Stosowany może być w okresie wiosennym przed siewem lub sadzeniem roślin lub po zakończeniu siewów wiosennych, ale przed wschodem cebuli i kukurydzy. Aby zwalczyć chwasty na polach pszenicy ozimej i rzepaku ozmiego należy dokonać oprysków przed ich zbiorem. Ponadto, preparat umożliwia przeprowadzenia desykacji w celu przyspieszenia zbioru tych zbóż. Roundup Flex 480 może być również stosowany aby niszczyć chwasty w sadach z drzewami jabłoni, a także na polach uprawnych czarnej porzeczki. Herbicyd rozprowadzony może być na użytkach zielonych, szkółkach sosny, a także po to aby zlikwdiwować ugory i odłogi. Dzięki stosowaniu środka można dobrze przygotować glebę przed założeniem szkółek i upraw leśnych.

Roundup Flex 480 jest bardzo skutecznym herbicydem - wzrost chwastów zahamowany jest w ciągu 1 doby. Rozwój chwastów, które pobierają środek przez zielone części roślin, po rozprowadzeniu po całej roślinie, łącznie z częścią podziemną (korzeniami, rozłogami), ulega zahamowaniu, co objawia się początkowo żółknięciem już po 7-10 dni. Chwasty zaczynają więdnąć aby ulec całkowitemu wyniszczeniu po upływie około 3 tygodni. Preparat zachowuje swoją skuteczność w różnych warunkach atmosferycznych, choć działanie środka wzmaga się w wysokich temperaturach, przy silnym nasłonecznieniu i dużej wilgotności powietrza.

Oferowany herbicyd nie tylko kompleksowo niszczy chwasty, ale nie zakłóca rytmu pracy. W przypadku niszczenia chwastów jedonorocznych możliwa jest uprawa już po 24 h od rozprowadzenia środka. Jeśli chodzi o chwasty wieloletnie - po 5 dniach.

Roundup Flex 480 niszczy takie chwasty jak: gwiazdnica pospolita, gorczyca polna, kosmosa biała, rdest rdest plamisty, tasznik pospolity, tobołki polne, wilczomlecz obrotny, maruna bezwonna, perz właściwy, przetacznik perski, przetacznik polny, przymiotno kanadyjskie, samosiewy jęczmienia, starzec zwyczajny, wiechlina roczna, bodziszek drobny, fiołek polny, jasnota purpurowa, krwawnik pospolity, mniszek pospolity, ostrożeń polny, powój polny, przytulia właściwa, przytulia pospolita, rdest ptasi, wyczyniec łąkowy, wiechlina łąkowa, wierzbownica gruczołowata, wrotycz pospolity.

Odporny na działanie Roundup Flex jest skrzyp polny.

Roundup Flex 480 stosowany może być w leśnych szkółkach i aby przygotować glebę pod szkółki i uprawy leśne przy takich roślinach jak: borówka czarna, dąb szypułkowy, grab pospolity, gwiazdnica pospolita, jeżyna fałdowana, konwalia majowa, konwalijka dwulistna, kosmatka owłosiona, malina właściwa, orlica pospolita, poziewnik szorstki, przetacznik leśny, siódmaczek leśny, starzec leśny, trzcinnik piaskowy.

BRAK ETYKIETY Etykieta środka ochrony roślin Navigator 360 SL 

Ważna informacja!!

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.