To fungicyd w formie koncentratu do sporządzenia emulsji wodnej o działaniu układowym i translaminarnym (miejscowym), co oznacza, że znaczna część substancji czynnej z preparatu wnika do wnętrza liści i jest wiązana przez kutikulę stanowiąc magazyn substancji aktywnej dla wydłużonego działania zapobiegawczego i ochronę przed zmywaniem przez deszcz.
Przeznaczony do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego przed chorobami grzybowymi: brunatna plamistość liści zbóż, mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna septorioza liści, plamistość siatkowa, rynchosporioza zbóż.

Priaxor może być stosowany w terminie T1 i T2, od fazy pełni krzewienia (BBCH 25) aż do fazy końca kwitnienia (BBCH 69) w pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym i jarym, pszenżycie ozimym, życie ozimym. Można go zatem stosować we wszystkich terminach aplikacji.

Zalecana liczba zabiegów: 2, zachować odstęp między zabiegami: co najmniej 21 dni,
ilość wody: 100-300 l/ha, zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.
Środek należy stosować głównie zapobiegawczo lub po zaobserwowaniu pierwszych objawów chorób.

Zawartość substancji czynnych
F 500- piraklostrobina (związek z grupy strobiluryn) - 150 g/l (14,63%)
Xemium- fluksapyroksad (związek z grupy karboksyamidów) - 75 g/l (7,32%)..

Korzyści:

  • działa szybko i trwale, działa nawet do 4 razy dłużej od innych fungicydów
  • wielorakie działanie
  • dzięki odpowiedniej formule nie potrzebuje sklejacza
  • dłuższy czas działania; substancja czynna jest przytrzymana na roślinie, szybko się wchłania i nie zmywa się z powierzchni liści nawet po deszczu
  • bardzo silny efekt fizjologiczny AgCelence zapewnia łatwiejsze pobierane składników pokarmowych
  • bardziej intensywny zielony kolor zbóż
  • rośliny mają lepszy wigor
  • rośliny (jęczmień) są bardziej stabilne i mniej podatne na wyleganie
  • rośliny są zdrowsze, bardziej odporne na stresy w tym niedobory wody

PRZEZNACZENIE
Pszenica ozima Tak
Pszenżyto ozime Tak

Etykieta środka ochrony roślin AsPik 250 EC  

Ważna informacja!!

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy z dnia 08.03.2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U.z 2019r. poz.1900). Nie spełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem środków ochrony roślin (herbicydów, insektycydów, fungicydów i innych) przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie oprysku i informacje dotyczące stosowania środka ochrony roślin.